• Sapun Pastil me Aloe Vera Secret of Beauty

  Sapuni Aloe vera është i pasuruar me Aloe vera që ushqen dhe hidraton lëkurën tuaj, dhe lë një shtresë mbrojtëse në sipërfaqen e lëkurës. Aloe vera është anti-inflamatore, anti-bakteriale dhe e shkëlqyeshme për lehtësimin e kruajtjes, puçrrave, puçrrave dhe qetësuese për lëkurën e djegur nga dielli. Efektiv, i pastër dhe i butë, Aloe Vera Soap largon toksinat & erën e trupit dhe gjithashtu kujdeset për probleme të tjera të jashtme të lëkurës. Lëkura e thatë, skuqjet, zbokthi, lëkura e yndyrshme dhe lëkura e lëkundur e të moshuarve të gjithë mund të përfitojnë nga sapuni i aloe vera.

 • Sapun Pastil Vitamin E

  Sapuni Pastil Vitamin E hidraton, zbut, mbron, e bën lëkurën të re, të lëmuar, të butë, të shndritshme, hidraton, pastron dhe deodorohet natyrshëm. E ndriçon lëkurën, e ndriçon atë, rinovon dhe rinovon lëkurën, heq qelizat e vdekura të lëkurës, zbeh njollat ​​e errëta, hiperpigmentimet dhe njollat ​​e diellit. Sapuni me vitaminë E hidraton, zbut, mbron, e bën lëkurën të re, të lëmuar, të butë, të shndritshme, hidraton, pastron. dhe deodorohen në mënyrë natyrale. E ndriçon lëkurën, e ndriçon atë, rinovon dhe rinovon lëkurën, largon qelizat e vdekura të lëkurës, zbeh njollat ​​e errëta, hiperpigmentimet dhe njollat ​​nga dielli.

 • Vaj Shafrani Hemani – Saffron Oil Hemani

  Karakteristikat dhe përfitimet për jetën:

  ▪️Ndihmon në shërimin e sëmundjeve si kolla dhe dhimbjet e fytit.

  ▪️Ndihmon në kurimin e problemeve gastrike.

  ▪️Mund të aplikohet në mënyrë topike dhe të merret nga goja.

  Përshkrimi:

  *Vaji i shafranit Hemani njihet si një nga erëzat më të shtrenjta pasi stigmat e bimëve janë zgjedhur me dorë.

  *Vaji i Shafranit ka një aromë shumë interesante, një erë druri dhe pikante.

  *Vaji i shafranit është i dobishëm në trajtimin e astmës.

 • Vaji Eukalipt Hemani – Hemani Eucalyptus Oil

  Vaji i eukaliptit Hemani rrjedh nga gjethet e pemës së eukaliptit dhe ka një aromë freskuese dhe gjallëruese. Përdoret zakonisht për vetitë e tij qetësuese dhe dekongjestive, duke nxitur frymëmarrjen e pastër dhe duke ofruar një ndjenjë relaksi. Ky vaj mund të përdoret si shpërndarës, përzierje masazhi ose të shtohet në produktet e kujdesit të lëkurës. Përjetoni përfitimet e vajit eukalipt me këtë shishe 30 ml.

 • Vaj Xhenxhefili Hemani – Hemani Ginger Oil

  Vaji i Xhenxhefilit Hemani është një vaj natyral dhe organik i bërë nga rrënja e xhenxhefilit të shtypur në të ftohtë. I pasur me vitamina dhe antioksidantë, vaji është një mënyrë e shkëlqyer për t’i dhënë ushqim dhe shije vakteve tuaja. E përkryer për sallata, salca, marinada dhe më shumë, vaji i xhenxhefilit Hemani është një vaj gatimi i gjithanshëm dhe i shëndetshëm. Pa konservues apo aromatizues artificialë, vaji i xhenxhefilit Hemani është një vaj i pastër dhe natyral që do t’ju ndihmojë të qëndroni të shëndetshëm. Shijoni përfitimet shëndetësore të vajit të xhenxhefilit me vajin e xhenxhefilit Hemani.

 • Krem kërmilli Constanta

  Ky krem ​​kërmilli Constanta ju ofron një lëkurë të sigurt dhe të ndritshme. E mban lëkurën të hidratuar, të butë, të lëmuar dhe të freskët. Me përdorim të rregullt, lëkura juaj do të jetë më e ndritshme, më e fortë dhe do të rifitojë butësinë dhe butësinë e saj. Mukoza e kërmillit jashtëzakonisht efektive për rigjenerimin e lëkurës ndihmon lëkurën e dëmtuar.

  UDHËZIMET PËR PËRDORIM: Aplikoni butësisht kremin e kërmillit Constanta në fytyrë dhe qafë të pastruar tërësisht. Aplikojeni rregullisht çdo mëngjes dhe mbrëmje për rezultatin më të mirë.

 • Vaj Rosmarine – Rosemary Oil

  Vaji i rozmarinës është një vaj esencial që rrjedh nga gjethet e bimës së rozmarinës. Është i njohur për aromën e tij të freskët, drunore dhe barishtore, dhe përdoret zakonisht në aromaterapi, masazh dhe kujdes të lëkurës.

  Vaji i rozmarinës është gjithashtu i njohur për gamën e gjerë të vetive terapeutike, duke përfshirë të qenit një anti-inflamator, antiseptik dhe antioksidant. Përdoret për të ndihmuar me problemet e frymëmarrjes si astma, bronkiti dhe sinusiti, si dhe për të ndihmuar me qartësinë mendore dhe përqendrimin.

  Vaji i rozmarinës është gjithashtu i njohur për nxitjen e rritjes së flokëve, kur masazhohet në lëkurën e kokës, duke rritur rrjedhjen e gjakut në gjëndrat e flokëve. Përdoret gjithashtu për të ndihmuar me sëmundjet e lëkurës si ekzema dhe aknet, dhe për të ndihmuar në lehtësimin e dhimbjeve.

  Për më tepër, vaji i rozmarinës përdoret shpesh në gatim. Kur përdoret në gatim, mund të shtojë një aromë unike dhe të shijshme në pjata, dhe kur përdoret në pastrim, mund të ndihmojë në dezinfektimin e sipërfaqeve dhe freskimin e ajrit.

  Është e rëndësishme të theksohet se vaji i rozmarinës duhet të përdoret në hollim, pasi mund të jetë irritues për lëkurën nëse përdoret në përqendrime të larta. Gjithashtu, nuk rekomandohet përdorimi gjatë shtatzënisë, ushqyerjes me gji ose personave nën presion të gjakut.

 • Vaj Jamine Hemani – Hemani Jasmine Oil

  Vaji i jaseminës është një vaj esencial, i përdorur zakonisht në shpërndarësit e vajrave esencialë. Është gjithashtu shumë popullor për përdorim në banjë. Ky vaj gjendet gjithashtu zakonisht në xhel, kremra dushi dhe kremra trupi. Vaji i jaseminit është një aromë shumë e njohur në një shumëllojshmëri të gjerë parfumesh. Ky vaj gjithashtu besohet të jetë një afrodiziak. Mund të jetë edhe qetësues. Është një antibakterial dhe mund të ndihmojë në shenjat e shfaqura dhe ekzemën. Vaji i jaseminit ka erë të ëmbël dhe me lule.

 • Fleur’s Krem gjarpëri + sapun kundër rrudhave dhe anti-akne

  Përshkrim

  Komponenti kryesor aktiv i kremit është vaji i gjarprit, i cili ka një gamë të gjerë aplikimesh – zbut rrudhat e imëta, lehtëson inflamacionin, shëron plagët, efekt antibakterial, falë omega 3, vitaminave A, B, D, E dhe mikroelementeve të tjerë. Kremi përmban ekstrakt camellia oleifera, vaj bajame dhe aloe vera, të cilat e pasurojnë lëkurën me lëndë ushqyese, antioksidantë dhe përshpejtojnë procesin e rigjenerimit të qelizave. Snake Cream Hemani do t’i japë lëkurës tuaj: – përtëritje, butësi dhe shkëlqim; – ngopje me vitamina; – ndriçimi i njollave të pigmentit; – heqja e akneve dhe akneve; – Mating, duke hequr qafe skuqjen; – elasticitet; – hidratues dhe pa shkrirje. Kremi ka një teksturë të trashë, por përthithet shpejt dhe mat, ideale si bazë grimi me një aromë të shijshme të ëmbël-flore. Në kuti do të gjeni një dhuratë – sapun nga e njëjta seri, për kujdesin gjithëpërfshirës të lëkurës tuaj.

 • Vaj i Jojobes Hemani 30 ml. – Hemani Jojoba Oil

  Vaji i Jojobës dallohet për forcën e tij për të aktivizuar proçeset e ndërtimit të qelizave në lëkurë, rregullon mekanizmin e ekulibrit të lagështisë dhe siguron një mbrojtje natyrale kundër faktorëve të jashtëm si p.sh: nxehtësia, lagështia dhe pluhurat. Gjithashtu ky vaj konsiderohet një lëndë natyrale për një numër të ndryshëm bakteriesh dhe mukozash.

 • Vaji i bajames së ëmbël Hemani 30 ml. – Hemani Sweet Almond Oil 30ml

  Vaji i bajames së ëmbël është i dobishëm për përkujdesjen e përgjithme ndaj lëkurës dhe flokeve për shkak se ai përmban vitamina dhe acide esenciale të ngopura.

 • TURMERIK KREM SHAFRAN NGA INDIA BEAUTY SKIN

  Kremi i fytyrës me shafran i Indisë është një produkt për kujdesin e lëkurës që njihet për aftësinë e tij për të ndriçuar, ushqejnë dhe mbrojnë lëkurën. Rrjedh nga rrënja e shafranit të Indisë dhe është e pasur me kurkuminoide, të cilat janë përbërësit aktivë të shafranit të Indisë që ofrojnë përfitimet e shumta shëndetësore.

 • 40 Këshilla për përmirësimin e gjendjes familjare

  Allahu xhel-le shanuhu thotë:
  “Allahu ua ka bërë shtëpiat e juaja vendbanim.” Ibni Kethiri rahimehull-llah, gjatë shpjegimit të këtij ajeti thotë: “Allahu tebareke ve teala përmend begatitë e Tij që ia ka dhuruar robit; prej këtyre begative është edhe shtëpia që është vend ku banojnë, mbrohen dhe në të cilën kanë shumë dobi”.

 • Mbajtëse Kurani – Rale

  Mbajtëse Kurani nga druri e zbukuruar me emrin Allah dhe Muhamed s.a.v.s.

  Madhësia 50 cm x 28 cm

 • Set dekorativ Kurani me ngjyrë ari – Edler Koran Box goldene Farbe

  Set dekorativ i Kuranit në dizajn fisnik duke përfshirë Kuranin në gjuhën arabe. – Dekorative Koranbox im edlen Design inklusive des edlen Koran auf Arabisch.

  Opsion i mrekullueshëm për ruajtjen e Kuranit fisnik. – Wunderschöne Aufbewahrungsmöglichkeit für den edlen Koran.

 • Set dekorativ Kurani me ngjyrë rozë – Edler Koran Box pink Farbe

  Set dekorativ i Kuranit në dizajn fisnik duke përfshirë Kuranin në gjuhën arabe. – Dekorative Koranbox im edlen Design inklusive des edlen Koran auf Arabisch.

  Opsion i mrekullueshëm për ruajtjen e Kuranit fisnik. – Wunderschöne Aufbewahrungsmöglichkeit für den edlen Koran. Ide ideale për dhuratë – Ideale Geschenkidee!

Kategoritë