Çaj Bimor HEMANI kundër Kolesterinës

CHF2.45CHF4.90 (-50%)

S’ka stok

Një gotë çaj në mëngjes dhe një në mbrëmje në mënyr të përditshme do të u ndihmojë të shëroni kolesterolin tuaj të lartë. Në studimet e panumërta të çajit të pijshëm çaj shërues për kolesterol është treguar shumë efektivë në uljen e kolesterolit të lartë dhe në mas të madhe ndikon në parandalimin e kancerit.

Categories: ,
Një gotë çaj në mëngjes dhe një në mbrëmje në mënyr të përditshme do të u ndihmojë të shëroni kolesterolin tuaj të lartë. Në studimet e panumërta të çajit të pijshëm çaj shërues për kolesterol është treguar shumë efektivë në uljen e kolesterolit të lartë dhe në mas të madhe ndikon në parandalimin e kancerit.
Çaj bimor është i përgatitur nga gjethet steeping, sythe dhe gjethet nga varieteteve të ndryshme nga një gjelbërim i përjetshëm i njohur si “Camellia”.
Çaj bimor ka një aromë dalluese, shkalla në të cilën kjo bimë është përpunuar është e një cilësie të lartë. Përpunimi i tij përfshinë: oxidizing, ngrohje, tharje – e cila përcakton llojin e çajit dhe Futjet aromatizuese si vanilje, herbs, erëza, lule dhe fruta.
Nga ky lloj Çaj ka shumë përfitime shëndetësore, sepse gjethet e tij përmbajnë kimikate të quajtura polyphenois. Këto kimikate i japin çajit antioxidant që janë një burim i natyrshëm i Theanine aminoacideve.
Polyphenols në çaj ndihmonë: Mbron qelizat tona, Parandalon koagulimin e gjakut, Shëron nivelet e ulëta të kolesterolit, Zvogëlon kancerin, Stimulon sistemin imunitar
Theanine (kombinim me vitamina, minerale të ndryshme) Ndihmon: Në luftën kundër agjentëve mutagjene, Zvogëlojë plakjen, Lufton presionin e gjakut, Luftën kundër infeksionit viral dhe bakterial, Përmison funksionet dhe ndihmon tretjen e ushqimit dhe sistemeve të nxjerrës.
Çaji ka edhe fluori natyrore për dhëmbë të fortë.
Hulumtuesit besojnë se pirja e këtij ça ofron përfitime shtesë: Ul nivelin e kolesterolit në mënyr të përgjithshme dhe përmirëson raportin e kolesterolit të mirë (HDL) me kolesterolin e keq (LDL)
Pengon rritjen e qelizave të kancerit, veçanërisht stomakut, esophageal, dhe kancerit të lëkurës. Pengon bllokimin e arterieve të gjakut, duke pamundësuar sulmin në zemër dhe tru.
Përdorimi: mëngjes dhe mbrëmje nga një gotë.

Kategoritë

Çaj Bimor HEMANI kundër Kolesterinës

CHF2.45CHF4.90 (-50%)