Fara e lirit

CHF9.90

S’ka stok

Farat e lirit janë burim i shkëlqyer i fibrave, të cilat zgjasin ndjenjën e ngopjes, ulin nivelin e kolesterolit dhe përshpejtojnë tretjen. Gjithashtu fara e lirit përmban dy herë më shumë omega-3 se çdo lloj peshku që njihet si burim kryesor i tyre.

Përfitimet:
-Efekt të përsosur anti inflamator.
-Efekt mbrojtës kundër paralizes dhe kancerit.
-Efekt pastrues te zorrët.
-Pastrues i sistemit të tretjes.
-Ulë ose parandalon kolesterolin në gjak.
-Kuron mbipeshën.
-Kuron sëmundjet e stomakut.
-Kuron kapsllëkun, kolitin, ulcerën.
-Ulë tensionin e lartë.
-Përmirëson fekondimin,
-Forcon kockat dhe sistemin imunitar.
-Forcon kujtesën dhe sistemin nervor.
-Ka veti antidepresante.
-Trajton sëmundjet dhe njollat ​​në lëkurë.
-Ndihmon në sëmundjet e aparatit tretës dhe të rrugëve urinare.
-Ndihmon për acarimet e mukozave të rrugëve të frymëmarrjes. Linum Usitatissimum

Mënyra e përdorimit:
–Hidheni 1-2 lugë gjelle me fara liri në mëngjes në një gotë me ujë të ftohtë dhe në darkë lëngun tani të kthyer në një masë të dendur të kul yndyrshme e pini pasi të.
–Farat mund të pihen dhe siç janë në dozën 1-2 lugë gjelle në ditë.
–Në formën e çajit: hidhen 10-20gr fara në një litër ujë. Përzierja lihet 5 orë duke e përzier herë pas here.
–Fara e lirit mund të hahet direct pa asnjë problem.
–Farat e lirit mund ti shtoni në sallatë apo kos.

Kategoritë

Fare e lirit

Fara e lirit

CHF9.90