Fara Fenugreek Makthi Italicum 100gr

CHF9.90

S’ka stok

Efektet qe përfiton trupi nga përdorimi i farës fenugreek:
-Studimet tregojnë se diosgenin në fenugreek mund të luajë një rol të rëndësishëm në frenimin e disa llojeve të kancerit.
-Ul nivelin e kolesterolit
-Parandalon kundër kancerit të zorrës së trashë
-Rregullon nivelet e sheqerit në gjak
-Ndihmon ne rritjen e flokëve dhe frenon rënien e tyre.

-Terapi e shkëlqyer për nje lëkurë të thatë
-Përmirëson tretjen.
-Pasi jane bere shumë studime farat fenugreek jane konsideruar si një nxitëse, për të rritur potencen seksuale tek meshkujt.
-Ndikojne dhe ne rritjen e gjoksit tek gratë dhe për të rritur rrjedhjen e qumështit, e cila e bën këtë barishte shumë popullor në mesin e nënave me fëmijë në gji.
-Forcojne flokët.

Përdorimi i farave fenugreek.
-Keni probleme me lukthin?
1 luge te vogel (kafes) te fares fenugreek e bluani dhe e perzieni me nje luge (gjelle) mjalt, perdorimi 2-3 here ne dite para buke.
-Keni probleme me diarren, menopauzen etj?
Pini cajin me farat fenugreek 2 here ne dite para se te hani ushqimin.

Përgaditja:
Ne nje gote uje qe e kemi valuar, shtojme 1 luge (kafeje) me farat fenugreek. e mbulojme dhe e lem te pushoj 10-15 min’, me pas kullojeni dhe e embelsoni sipas deshires me mjalte.

Për problemet me kollën dhe astmën:
Pihet nje gote ne dite nga caji me bimen e fenugreek
1 luge e (mesme) me bimen pervelohet ne nje gote uje te valuar, pihet nje here ne dite.
Shenim: Bima e fenugreek mund të shkaktojnë kontraktimet te mitrës, këshillohet që, gratë ne 3 mujorin e pare te shtatzanise të shmangin bimen fenugreek në çdo formë.

Kategoritë

Fare Fenugreek Makthi

Fara Fenugreek Makthi Italicum 100gr

CHF9.90