Farë (Chia)

CHF9.90

6 stok

Fara Chia janë një superushqim me vlera ushqyese dhe medicinale. Chia është bimë e pasur me acide yndyrore omega-3, proteina dhe fibra, dhe gjithashtu përmban një sasi të konsiderueshme të vitaminave, mineraleve dhe antioksidantëve.

Përmbajtja:
Fije dietetike (11g – 42% e rekomanduar vlera ditore)
Proteina, omega-3 yndyrore, acidet omega-6 yndyror
calcium, Bakër, Fosfor, zinc

Përfitimet shëndetësore:
-Lufton kancerin e gjirit dhe tė qafës Së mitres
-Forcon organizmin dhe ndikon pozitivisht në organet e tretjes
-Përshpejton dhe ForCon metabolizmin
-Ndihmon në trajtimin natyral tė diabetit
-Përmbajnë 7 here Më Shume vitamins C se Portokalli
-Përmbajnë dy forth Më shumë kalium se banania
-Ushqim I shkelqyeshëm për lëkurën, flokët dhe thonjët
-Nivelizon she qerin në gjak
-Ulë kolesterollin, i largon rreziqet e sëmundjes në zemër.
-Ndihmojnë në humbjen e peshës, dhe në reduktimin e ushqimit

Mënyra e Përdorimit:
Vendosni një lugë nga këto farat në një gotë dhe pastaj vendosni 3 lugë me ujë. Lihen këto ashtu në ujë për 15 minuta.Mund t’i hamë edhe pa asgjë (por jo më shumë se 20 gram, dy here në ditë) Mund të Konsumohen në ndonjë lëng. Mouth të perdoren edhe në bukë të pjekur, ëmbëlsira etj.

Kategoritë

Fare Chia

Farë (Chia)