Garlic Vinegar – Ilaç për tension dhe yndyrë 200 ml

CHF9.90

S’ka stok

Konsumo uthull hudhre dhe mbrohu nga dy prej shkaktarëve kryesorë të sulmit në zemër:

Konsumo uthull hudhre dhe mbrohu nga dy prej shkaktarëve kryesorë të sulmit në zemër:

– Arteriosklerozës` 

– Hipertensionit

Përfitimet:

• Zvogëlon mundësinë e mpiksjes ( trashjes ) së gjakut
• Kontrollon tensionin` e lartë të gjakut dhe zvogëlon nivelin e kolesterolit`
• Mbron nga kancerii i gjirit, zorrëve , stomakut dhe lëkurës
• Rritë forcën rezistuese duke ulur nivelin e kolesteroliit
• Kundër arteriosklerozës` duke reduktuar rrezikun e sulmit në zemër
• Ndihmon në reduktimin e nivelit të sheqerit në gjak
• Ndihmon në humbjen e peshës
• Eliminon lëngjet e tepërta dhe të padobishme të trupit.


Karakteristikat:


• Është medicinë dhe ushqim
• E lehtë për t’u përdorur
• E mirë për shëndetin
• Pa kimikale


Informacioni tjetër: 
Uthulla e Hudhrës(Garlic) është e njohur si antibiotik, vrasës i baktereve dhe ndihmuesi më i mirë natyral për qarkullimin e gjakut.

Përdorimi : Një ose dy lugë çaji uthull të përzihen me gjysmë gote ujë dhe të pihen pas ushqimit dy herë në ditë. Të tundet mirë para përdorimit.
Të ruhet në vend të ftohtë dhe të errët , të mbahet e mbyllur fort, kur nuk është duke u përdorur.

Kategoritë

Garlic Vinegar – Ilaç për tension dhe yndyrë 200 ml

CHF9.90