Mjalt Ginsing të bletëve mbretërore

CHF29.00

S’ka stok

Pema e sidrit gjendet ne vendet aziatike si Jemen , Arabi Saudite , shtetet e gadishullit arabik, gjithashtu egziston dhe në Siri ne regjionin verilindor Tel-Ebjed, dhe me pak ne luginën e Jermukut.
Karakteristike e mjaltit është se ai nuk kristalizohet, është i shijshëm dhe energjik per organizmin. Dallohet nga mjaltërat e tjere sepse, ne te kemi shtuar dhe qumësht blete i freskët 3 %, rrenje te xhinsingut te kuq Korean me masë 1.5 %. Keshtu qe konsiderohet prodhim i mrekullueshem.

Karakteristike e mjaltit është se ai nuk kristalizohet, është i shijshëm dhe energjik per organizmin. Dallohet nga mjaltërat e tjere sepse, ne te kemi shtuar dhe qumësht blete i freskët 3 %, rrenje te xhinsingut te kuq Korean me masë 1.5 %. Keshtu qe konsiderohet prodhim i mrekullueshem.

Dobite më kryesore të këtij prodhimi janë:

• Ndihmon ne kurimin e dobesise seksuale ( inpotences).
• Ka ndikim te madh tek pacientet që vuajnë nga pakesimi i spermatozoidëve.
• Forcon sistemin imunitar te organizmit duke luftuar te gjitha sëmundjet.
• Rigjalleron memorien dhe mendjen.
• Është burim kryesor energjie për sportistëst dhe per ata qe merren me stervitje.
• Parandalues i fortë i arteriosklerozës dhe i sëmundjeve te pleqërisë.
• Ul nivelin e sheqerit ne gjak.
• Eshte Energjik natyral i sigurt per, lodhjen, stresin dhe pagjumësine.
• Forcues i mëlcisë dhe shume i dobishëm për kurimin e ikterit (shenjat per semundje te melçise dhe verdhezes).
• Forcon flokët dhe ndalon rënien e tyre.
• Shumë rezistent ndaj anemise (pakesimit te gjakut).
• Shumë i dobishëm për ata që vuajnë nga çregullimet e oreksit.
• Ka efekt parandalues per sëmundjet e këqija tumorale.
• Redukton dhimbjet e shpinës, të kyçeve dhe sëmundjeve reumatizmale.
• Ka efekt mbrojtës kundër koagulimit (mpiksjes) te gjakut.
• Rekomandohet te përdoret dhe gjate periudhes se riaftësimit, pas ndërhyrjeve kirurgjikale.

Menyra e përdorimit:

– Përzihet perberja me nje lugë të paster deri sa te marre nje forme homogjene (te njejte).

– Meret një lugë mesatare (luge çaji) nga perberja dhe konsumohet gjysëm ore para ushqimit 2 here ne dite per te rriturit.
Ndersa per te vegjëlit merret një lugë e vogel (luge kafeje) dhe konsumohet njesoj si te rriturit.

Për sportistet dhe per ata qe merren me stervitje:
–  Merret një lugë e madhe (luge gjelle) me mjalte dhe futet në nje gjysëm gotë me ujë të ngrohtë dhe konsumohet një orë para fillimit të ushtrimeve stervitore.

Kategoritë

Mjalt Ginsing të bletëve mbretërore

CHF29.00