Mjalti SLIM D+ ( mjalti për dobësim )

CHF39.00

S’ka stok

Hulumtimet e shkencëtarëve nga Dubai tregojnë se një lugë mjaltë, ndryshe nga një lugë e mbushur me sheqer, ul nivelin e sheqerit në gjak. Është thelbësore që mjalti të mos shkaktojë që qelizat glia ta ndalojnë punën e “pompave”, prandaj truri vazhdon të marrë një sasi normale të energjisë dhe të funksionojë në mënyrë optimale. Mbipesha lidhet me mungesën e vitaminës D.

Mjaltë SLIM D+ ( mjalti për dobësim )

Përmbajtja:

-Mjaltë Sidri
-Mjaltë Meadovë
-Mjaltë Mountain
-Bimë Tropikale
-Bimë Aromatike
-Bimë Ushqyese
-Erëza Dietale

Hulumtimet e shkencëtarëve nga Dubai tregojnë se një lugë mjaltë, ndryshe nga një lugë e mbushur me sheqer, ul nivelin e sheqerit në gjak. Është thelbësore që mjalti të mos shkaktojë që qelizat glia ta ndalojnë punën e “pompave”, prandaj truri vazhdon të marrë një sasi normale të energjisë dhe të funksionojë në mënyrë optimale. Mbipesha lidhet me mungesën e vitaminës D.

Mbipesha mund të shkaktojë uljen e përqendrimit të vitaminës D në organizëm, sugjeron studimi i botuar në revistën “PLOS Medicine”. Shkencëtarët nga Kolegji Universitar në Londër, për këtë studim, kanë shfrytëzuar të dhënat e mbledhura për nevojat e 21 studimeve të mëparshme, ku ishin përfshirë rreth 42.000 pjesëmarrës. Është parë se çdo rritje e indeksit të masës trupore për 10%, pasohet nga zvogëlimi i pranisë së vitaminës D për 4%. Duke marrë parasysh se vitamina D ruhet në indin dhjamor, kërkuesit shkencorë besojnë se teprica e dhjamit në organizëm pengon qarkullimin e vitaminës D. Janë të shumta studimet paraprake që kanë treguar për rritjen e numrit të personave me mungesë të vitaminës D.

Çfarë duhet bërë saktësisht?

Mos harroni që për çdo gram sheqer që e hani, do te fitoni dy gramë yndyrë trupore. Nga ushqimi përjashtoni të gjitha sheqernat dhe ëmbëltuesit artificial, duke përfshirë edhe ato të fshehura në ushqime të përpunuara (ushqimet e ëmbla dhe të njelmëta).
Në vend të kësaj, filloni ditën me Mjaltin për dobësim sepse është rreth dy herë më i ëmbël se sheqeri, dhe aspak i dëmshëm për shëndetin tuaj.

Shumë njerëz pyesin: A nuk është mjalti një lloj i sheqerit?

A nuk shtojmë sadopak peshë duke e përdorur?

Eshtë e vërtetë – mjalti përmban sheqer. Por ndryshe nga sheqeri i rafinuar, mjalti përmban vitamina dhe shumë minerale.

Këta ushqyes janë thelbësorë për të shpërndarë yndyrnat dhe kolesterolin. Kështu, kur hani shumë sheqer, ju keni tendencë për të rritur peshën, jo vetëm për shkak të kalorive, por për shkak të mungesës së vitaminave dhe mineraleve.
Ndërsa, mjalti duke qenë një burim i mirë i ushqyesëve, ju ndihmon në uljen e peshës. Mjalti, gjithashtu përmirëson tretjen dhe kështu ndihmon në humbjen e peshës. Prandaj mjalti konsumohet edhe pas darkë.
Mjaltë për dobësim SLIM D+ ndihmon në humbje peshe, kur konsumohet me lëng limoni dhe Jogurt. Shumë njerëz pijnë këtë formulë herët në mëngjes për të reduktuar peshën e tyre.

Përmbajtja:

Mjaltë Sidri
Mjaltë Meadovë
Mjaltë Mountain
Bimë Tropikale
Bimë Aromatike
Bimë Ushqyese
Erëza Dietale

Mjaltë për dobësim SLIM D+ ndihmonë duke djegur yndyrë dhe kalori të shumta duke ndihmuar në rritjen e metabolizmit në tër trupin e njeriut dhe shkakton jashqitjen e rregullt e cila edhe është matësi se mjalta po ka efekt.
Njerëzit kanë nxjerrë përfitime nga konsumi i tij i rregullt, madje kanë humbur deri në 6kg për 15 ditë.

-Dobëson me shpejtësi (për 15 ditë 6kg nëse i përmbahesh përdorimit)
-Largon dhjamrat e tepërta dhe shkrin ato pa ndjer lodhje
-Ndihmon në djegjen e yndyrave
-Ndihmon duke larguar celulitin nga lëkura
– Organizmin e mban të ngopur
– Pastron rrugët urinare
– Rregullon punën e veshkave
– Stabilizon tensionin e gjakut
– Bën largimin e gazrave nga zorrët
– Eliminon problemet me hemoroide
– Forcon Imunitetin
– Jep energji trupore gjatë 24orëve,

Para se ta përdorni, përzieni tër mjaltin dhe më pas filloni ta konsumoni sipas udhëzimeve të pordorimit. Përdorimi: Mëngjes, Drekë dhe Darkë 15 min para buke çdo here 1lug kafje mjaltë me 1 gotë  jogurt ose ujë mesatarisht i ngroht, shtrydh një gjysmë limoni e përzieni mirë, lihet për 7-10 min dhe pihet.
Vrejtëje: Nuk preferohet të përdoret nga gratë shtatëzëna, nga gjidhënëset dhe nga të sëmuret me kolit. Nuk ka indikacione për varshmëri apo efekte anësore. Së fundi, zakonisht ne mendojmë se nuk duhet të konsumojmë ushqim, në mënyrë që të reduktojmë peshën.
Kujdes nga praktika të tilla.

Nëse nuk konsumojmë ushqim të mjaftueshëm (ku përfshihen kalori, vitamina, minerale, fibra), sistemi imunitar do të bëhet i dobët. Humbja e peshës duhet të përqendrohet në uljen e marrjes së kalorive dhe jo në ndalimin e marrjes së tyre. Përvec kësaj, duhen rritur shpenzimet (djegiet) ditore të kalorive, me anë të ushtrimeve të rregullta. Duke përdorur Mjaltë për dobësim SLIM D+ ju do të dobësoheni, humbëni pesh pa kursyer asgjë nga ushqimet e juaja të preferuara jo yndyrore. Por Këshilloheni që të hiqni dorë nga ushqimi i shpejtë, si dhe ushqimet e grimcuara, Brumërat me shumë kalori që kontribuojnë në grumbullimin e kilogramëve.

Kategoritë

Mjalti SLIM D+ ( mjalti për dobësim )

CHF39.00