Mjalti i farës së zezë Hemani – Hemani Black seed honey 310gr

CHF29.90

S’ka stok

Mjalti i Farës së Zezë Hemani është mjalt natyral në të cilin shija e Nigella Sativës (fara e zezë) mund të ndjehet shumë qartë. Është prodhuar nga bletët dukë marrë nektarin e lules së Farës së Zezë dhe kurrë mbi këtë produkt nuk është hedhur pluhur prej farave të zeza. Ky mjalt i ka të gjitha vetitë sic janë të njohura prej kësaj bimë fantastike

Është prodhuar duke përdorur proçese naturale duke evituar ngrohjen e tij ose rafinimin e tepruar , duke ruajtur kështu përbërësit e tij natyral sic është poleni dhe dylli i bletës, kjo gjë garanton cilësinë e mjaltit tonë. Për këtë arsye Mjalti mund të kristalizohet në temperatura të ulta por kjo është një shenjë karakteristike e mjaltit natyral. Gjatë kristalizimit nqs dëshroni ta përdorni mjafton ta vendosni kavanozin e mjaltit në ujë të ngrohtë.

Vetitë shëruse:

– Kundër Gurëve në veshka dhe në kanalin e urines
– Qetësues në raste nervozizmi,
– Ndihmon qarkullimin e gjakut,
– Kundër çdo lloj sëmundje në stomak dhe kundër aciditeve,
– Eliminon kollën dhe problemet që hasen në kraharor,
– I dobishëm për memorien,
– Kundër hemoroideve,
– Kundër diarresë,
– Forcon zemrën
– Pastron gjakun
– Aktivizon mëlçinë
– Kundër vjelljes,
– Pastrues i sistemit urinor,
– Diuretik,
– I dobishëm për mbipopullimin e fshikëzës,
– Kundra bakterieve dhe kërpurthave,
– Zhduk qelizat e kancerit,
– Relakson muskujt e zorrëve për të ndaluar spazmën dhe dhimbjet,1
– Trajton krimbat e barkut si shiriti,
– Ndalon prishjen e dhëmbëve dhe dhimbjen e tyre.

Përdorimi:

Merret një lugë e madhe [gjelle] nga mjalti i farës së zezë në gjysëm gote me ujë të vakët. Për fëmijët përdoret një lugë e mesme nga mjalti i farës sëzezë në një filxhan me qumësht apo çaj të vakët një orë para ushqimit. Për kujdesin e shëndetit në përgjithësi përdoret sipas dëshirë.
Për trajtimin e gurëve, 25 0gr. mjaltë të përzihet me 1 litër ujë dhe të konsumohet brenda 24 oreve.

E prodhuar nga firma e njohur Hemani. Pesha 310 g.

Kategoritë

Mjalti i farës së zezë Hemani – Hemani Black seed honey 310gr

CHF29.90