POSTA FALAS PËR BLERJET MBI 60. -CHF (BRENDA ZVICRËS) NDËRSA JASHTË ZVICRËS POSTA 14.90. -CHF

Mjalti i farës së zezë – Black Seed Honey

CHF29.00

S’ka stok

Mjalti i farës së zezë është një nga mjaltë më të ëmbël dhe të dobishme në treg sot. Ky mjaltë është një nga më të njohurat që do të përdoret pasi që përfitimet janë të panumërta.

Category: Tags: , ,

Mjalti i farës së zezë është një nga mjaltë më të ëmbël dhe të dobishme në treg sot. Ky mjaltë është një nga më të njohurat që do të përdoret pasi që përfitimet janë të panumërta.

Përshkrim:

Mjaltë e farës së zezë mund të konsumohen çdo ditë pa një shije të fortë duke lejuar shumë nga përfitimet e saj natyrore shëndetësore. Fara e zezë njihet edhe si nigella sativa, e cila përmban shumë aminoacide që kontribuojnë drejt shëndetit të mirë. disa nga këto acide janë: vajrat linolenike dhe oleike, vajrat e paqëndrueshme, alkaloidet dhe fibrat dietike, si dhe mineralet si kalciumi, hekuri, natriumi dhe kaliumi. Është gjithashtu një burim i pasur i acideve yndyrore esenciale të papërpunuara dhe të lartë në vitaminë E që ndihmon në mbajtjen e lëkurës tuaj të shëndetshme dhe mbështet sistemin imunitar.

Fara e zezë është një nga vajrat më të dobishme që duhet të përdoret, ka shumë përfitime që vijnë nga fara e zezë, disa prej të cilave përfshijnë:

Reduktimi i presionit të lartë të gjakut
Parandalimi i kancerit
Reduktimi i infeksionit të rick të trupit (brenda dhe jashtë).
Reduktimi i kolesterolit të lartë
Përmirësimi i simptomave të artritit reumatoid
Zvogëlimi i simptomave të astmës
Reduktimi i shqetësimit të stomakut
Humbja e peshës
Ndihmës kujdesit të lëkurës (psoriasis, ekzemë, lëkurë të thatë, nyje dhe masa e kokës)

Sasia: 400 gr.

Kategoritë

Mjalti i farës së zezë - Black Seed Honey

CHF29.00