Mustard pluhur

CHF7.90

15 stok

Përshpejton rritjen e flokëve 5 deri 10 cm brenda një muaji. Rritë sasinë e flokëve, shëron strukturën e tyre; eliminon dhe parandalon formimin e zbokthit; parandalon humbjen e flokëve.

Përfitimet e Mustardës Pluhur:

Përshpejton rritjen e flokëve 5 deri 10 cm brenda një muaji. Rritë sasinë e flokëve, shëron strukturën e tyre; eliminon dhe parandalon formimin e zbokthit; parandalon humbjen e flokëve.

Si ta përgatisni maskën:
Dy lugë gjelle mustardë
10 lugë gjelle uji
Një e verdhë veze
Dy lugë gjelle vaj ulliri
Pak sheqer

Vendosni ujin në një enë dhe zieni. Ndërkohë, shtoni mustardën që ta tretni dhe më pas, shtoni të gjithë përbërësit e tjerë një e nga një. Gjatë kësaj kohe përzieni mirë.  Aplikojeni pasi të ketë temperaturë të durueshme në kokë,vetëm rrënja të bëhet me këtë maskë dhe jo flokët dhe bëjini një masash. Kjo maskë duhet mbajtur për 15 min. Masken mund ta beni nje ose dy here ne jave.

Kujdes!

Nëse jeni alergjikë ndaj mustardës, mos e bëni këtë maskë. Për të kuptuar nëse jeni alergjik ndaj mustardës (nëse nuk e dini), aplikojeni pak në qafë për ta kuptuar. Nëse lëkura ju irritohet, mos e bëni këtë maskë.

Kategoritë

Mustard pluhur

Mustard pluhur