Rrëfenja të vogla magjike – Përralla me zana

CHF9.90

S’ka stok

Një udhëtim i mrekullueshëm në botën fantastike të përrallave. Përrallëza klasike me zana të ilustruara.

Titulli: Rrëfenja të vogla magjike – Përralla me zana
Autori: Grup autoresh
Përkthyesi: Taulant Hatia
Ilustrimi: Augusto Vecchi
Kopertina: Sarah Bocconi
Formati: me kapak të trashë
Nr. faqe: 102
Përmasat e librit: 177 x 220 x 18 mm
Botues: Bota shqiptare

Një udhëtim i mrekullueshëm në botën fantastike të përrallave. Përrallëza klasike me zana të ilustruara.

Libri përcjell lexuesit e tij të vegjël në përralla si: Zana kaltëreshe,  Shtriga e ëmbëlsirave, Flora, Fauna dhe Serenela, Shtriga pyllit, Shtriga dhe Rapunzela, Zana Harraqja, Shtriga Sycakerre, Zana e vockël Tringëllima, Princesha Borëbardhë, Zanat e Irlandës Princesha Aurora, Zana e Dëborës, Princesha Sisi, Zana e Anisonit, Princesha Hirushe, Zana Morgana, Jasmina princesha arabe,
Shtriga Karaba, Lule Letusi, princesha aziatike, Shtriga Ziliqare, Pokahontasi, princesha Indiane.

Kategoritë

Rrëfenja të vogla magjike - Përralla me zana

CHF9.90