Shafran Indian

CHF9.90

S’ka stok

Përfitimet shëndetësore:
-Ndihmon në përmirësim dhe rikthimin e shikimit, mund të ndalojë verbërinë dhe të shërojë sëmundjet e ndryshme të syrit
-Parandalon sëmundjet e zemrës
-Trajton sëmundjen e zorrëve
-Shafrani është ndër përbërësit më efektiv anti-inflamator në botë
-Shafrani në mënyrë efektive redukton ënjtjen e shkaktuar nga artriti reumatoid.
-Ndihmon në reduktimin e rrezikut nga sëmundjet e trurit si Alzhaimer-i dhe depresioni
-Ka efekt antikancer, vret qelizat kancerogjene duke parandaluar shumimin e tyre
-Trajton diabetin dhe ulë nivelin e sheqerit në gjak
-Përmirëson funksionimin e sistemit të tretjes në mënyrë të përgjithshme ,i dobishëm në trajtimin e gazrave në stomak.
-Qetësues natyral i dhimbjeve të përgjithshme
-Parandalon rrezikun e infeksionit
-Trajton infeksionet gastrointestinal
-Reumatizma dhe përdhesi
-Semundjet e mëlçisë
-Ulçera e stomakut dhe doudenumit
-Ndihmon në pakesimin e kolesterolit në gjak dhe për ndalimin e mpiksjes së gjakut
-Shafrani perdoret nga jashtë për plagosjet e reja të trupit duke e vendosur mbi plagë.
-Kremi I përfituar nga shafrani perdoret për pickimin e insekteve

Mënyra e Përdorimit:
Ju mund të konsumoni deri në 20 mg safran si ushqim në dietën ditore. Mund ta konsumoni
shafranin si erzë apo ta përgatisni në çaj.

Kategoritë

Shafran Indian

Shafran Indian

CHF9.90