Vaj i Mentës ( Mint Oil 30ml )

CHF2.45CHF4.90 (-50%)

S’ka stok

Mentja është një prej barërave që përfshin të gjitha në një. Rritet në formën e barit,i sigurt për përdorim dhe ka shije të mirë gjithashtu, India mban vendin e parë për mjeshtërinë e prodhimit të vajrave dhe një ndër to është edhe vaji i mentës. Nga plantacionet e mentës në Indi HEMANI hedh në treg vajin e freskët të mentës të pasur me vlera shëndetësore dhe estetike.

Categories: ,

Emri latin: Mentha
Karakteristika: Vaji i Mentes është 100% Natyral.

Mentja është një prej barërave që përfshin të gjitha në një. Rritet në formën e barit,i sigurt për përdorim dhe ka shije të mirë gjithashtu, India mban vendin e parë për mjeshtërinë e prodhimit të vajrave dhe një ndër to është edhe vaji i mentës. Nga plantacionet e mentës në Indi HEMANI hedh në treg vajin e freskët të mentës të pasur me vlera shëndetësore dhe estetike.

Veti të dobishme:

Freskon frymëmarrjen, përdoret në aromaterapi, ndihmon në pakësimin e dhimbjes nëse aplikohet në sipërfaqe të jashtme (zona e prekur zhytet në ujë të ftohtë për të ulur enjtjen dhe dhimbjen, përmirëson qarkullimin e gjakut në vena, ndihmon në normalizimin e metabolizmit, shërben si ilaç në pakësimin e simptomave që lidhen me tretjen, një pikë apo dy vaj Mente do t’i mbajë dhimbjet larg ne rast te ndrydhjes se kyçeve, mjafton të shtoni një pike vaj mente në çajin tuaj për të çliruar rrugët e frymëmarrjes, nënat mund të shtoni 1-2 pika vaj Mente në shampon e fëmijës se tyre; kjo do t’i mbrojë ata nga parazitët e kokës, lehtëson dhimbjet e nyejve nga artriti nëse masazhoni zonën e dhimbjeve me vaj të mentës, përdoret në skalpin e kokës për ekuilibrimin në të dyja rastet qoftë i thatë apo i yndyrshëm, bëjeni vete mbrojtësin natyral nga mushkonjat për fëmijën dhe foshnjën tuaj duke përzier në masë të barabartë vaj mente dhe livandoje, fërkoni me 1-2 pika vaj Mente këmbët për te larguar lodhjen dhe aromën e rendë prej tyre, vaji i mentës është një ndër vajrat me të përdorur në aroma terapi.

Kategoritë

Vaj i Mentës ( Mint Oil 30ml )

CHF2.45CHF4.90 (-50%)