Vaj Jasemine ( Jasemine Oil 30 ml )

CHF2.45CHF4.90 (-50%)

S’ka stok

Përmban anti-depresantë dhe ndihmon në largimin e stresit dhe sjell ndjesi të mirë. ndihmon pacientët që vuajnë nga kolla dhe i ftohuri të kenë gjumë të qetë, vepron si antiseptic i mirë duke ndihmuar në ndalimin e virusit dhe veprimtarive të tjera bakteriale Brenda trupit dhe jashtë tij, ndihmon në ndalimin e formimit të infeksionit në plagë,
mban lëkurën e njomë dhe pa çarje, ndihmon në largimin e shenjave të shkaktuara nga djegiet, aknet dhe sifilizi.

Categories: ,

Emri latin: Jasminum officinale

Karakteristika: Ky vaj është ekstrakt i lules së fortë, të ëmbël dhe erëmirë të Jaseminit.

Kjo lule është e njohur për vetitë e saj freskuese dhe qetësuese, po ashtu edhe për erën e saj të këndshme.

Veti të dobishme:

Përmban anti-depresantë dhe ndihmon në largimin e stresit dhe sjell ndjesi të mirë. ndihmon pacientët që vuajnë nga kolla dhe i ftohuri të kenë gjumë të qetë, vepron si antiseptic i mirë duke ndihmuar në ndalimin e virusit dhe veprimtarive të tjera bakteriale Brenda trupit dhe jashtë tij, ndihmon në ndalimin e formimit të infeksionit në plagë,
mban lëkurën e njomë dhe pa çarje, ndihmon në largimin e shenjave të shkaktuara nga djegiet, aknet dhe sifilizi.

Vetitë shëruse:

Përdorim i brëndshëm:

Vaji i Jaseminës ka një efekt të kënaqshëm për luftimin e depresionit, ju bën të ndjeheni të lumtur dhe zgjon ndjenjat romantike dhe poetike tek ju, ka efekte dizinfektuese dhe është shumë efektiv për eleminimin e mikrobeve, lehtëson kollitjet, dhimbjet, astmën, dhimbje të zorrëve, vështirësinë në frymëmarrje, është një vaj afrozidiak që do te thotë që ju bën të ndiheni romantik, ju sjell dëshirën për dashuri dhe rrit libidon tuaj,
për arsye të këtyre efekteve vaji i jaseminit dhe lulet e tij përdoren në Indi gjatë natës së parë të martesës duke dekoruar dhomën e nuses me lulet e saj dhe duke spërkatur dhomën me vaj jasemini, ndihmon për problem si ejakulim i parakohshëm, impotencë dhe ftohtësi seksuale, largon shenjat e lëna nga pucrrat (aknet), të djegurat, plagët gjithashtu mund të largojë të çarat që vijnë si pasoje e shëndoshjes,
ndihmon për një gjumë të qetë edhe n.q.s gërhisni ose keni rrugët e frymëmarrjes të bllokuara dhe me gëlbaz dhe n.q.s keni kollë nuk ju duhet që të ngriheni natën të kolliteni, ndihmon gratë që vuajnë nga mestruacionet e parregullta ose te dhimbshme ose ata që kanë menopauzë të parakohshme, pra i rregullon mestruacionet largon dhimbjet dhe shtyn menopauzën, gjithashtu ka lehtësim për problemet e tjera që janë të lidhura me mestruacionet si lodhje, vjellje, bezdi etj,
shton qumështin tek gjidhënëset dhe mbron nga tumoret dhe kanceret e gjirit, vaji i Jasminit ka efekte qetësuese: qetëson trupin, mëndjen dhe shpirtin, sjell emocione pozitive dhe konstruktive, jep lehtësim nga stresi, ankthi, zemërimi, bezdisja dhe depresioni, është tonik për mitren siguron shëndet dhe funksionimin e duhur të mitrës, gjithashtu ndihmon për ta mbrojtur atë nga tumoret, sidomos pas menopauzës, duke kufizuar rrjedhjen e estrogjenit,

Përdorimi:

Një lugë [çaji] nga vaj i Jaseminës, një lugë [çaji] nga vaj i Drurit të Sandalit, një lugë [çaji] nga vaj i Trëndafilit, një lugë [çaji] nga vaj i Portokallit, një lugë [çaji] nga vaj i Farave të Rrushit, përzihen të gjitha me njëra-tjetrën dhe pihet dy herë në ditë, në mëngjes dhe mbrëmjë pas buke deri në normalizim të plotë të gjëndjes.

Shërben për gratë pas lindjes dhe ushqen dhe shëron lëkurën. Ky vaj ndihmon dhe lehtëson lindjen normale, zvogëlon dhimbjet gjatë lindjes. Përdorimi: Një lugë [çaji] nga vaj i Melisës dhe një lugë [çaji] mjalt natyral në një gotë qumështi pasi përzihen me njëra-tjetrën,pihet kur afrohen dhimbjet e lindjes.

Përdorim i jashtëm: Për fytyrën në përgjithësi

Përdorimi: Merren 5 ml nga vaji i Jasminës dhe 5 ml nga vaji i Jojobës, pasi përzihen me njëra-tjetrën, lyhet lëkura dy herë në ditë, mëngjes dhe mbrëmje deri në normalizim të plotë të gjëndjes. Shërben për të gjithë llojet e lëkurave. Për puçrrat acne: Përdorimi: Një lugë [gjelle] nga vaji i Jaseminës, lyhet lëkura dy herë në ditë, mëngjes dhe mbrëmje deri në normalizim të plotë të gjëndjes. Shërben për të gjithë llojet e lëkurave.

Vërejtje: Nuk përdoret për gratë shtatëzëna gjatë muajit të shtatëzanisë, por përdoret në momentin e afrimit të dhimbjeve të lindjes.

Kategoritë

Vaj Jasemine ( Jasemine Oil 30 ml )

CHF2.45CHF4.90 (-50%)