Vaji i farave të Shalqirit ( Watermelon Oil 30 ml )

CHF2.45CHF4.90 (-50%)

S’ka stok

Ai është ekstraktuar nga farat e shtypura të shalqirit. Këto fara përmbajnë lëndë ushqyese duke përfshirë proteinat themelore dhe shumë minerale. Shumë kërkime kanë treguar që shalqiri ka përfitime të ndryshme mjekësore për përdorim.

Categories: ,

Emri latin: Citrullus Lanatus

Karakteristika: Ky vaj është 100% Natyral.

Ai është ekstraktuar nga farat e shtypura të shalqirit. Këto fara përmbajnë lëndë ushqyese duke përfshirë proteinat themelore dhe shumë minerale. Shumë kërkime kanë treguar që shalqiri ka përfitime të ndryshme mjekësore për përdorim.

Veti të dobishme:

Farat e shalqirit përmbajnë licopen, i cili i bën mirë fytyrës dhe gjithashtu ndihmon në përmirësimin e fertilitetit mashkullor, është efektiv në përmirësimin e shëndetit pas sëmundjes dhe forcimin e memories, përdoret për trajtimin e diabetit, ky vaj përdoret në kremrat,solucionet,sapunët,kremërat e syve të bebeve.

Përshkrimi i Produktit

Ndikon dukshëm në uljen e sheqerit në gjak, është pastrues i fortë, është diuretik, lehtëson dhimbjen e kokës, largon dhimbjen e nervit shiatik, lehtëson dhimbjet e shpinës, kundra lebrës dhe dhimbjes së veshit, kundër etheve, kundër kapsllëkut dhe hidropozin, largon krimbat në bark, për rastet e abscesit të gjirit dhe dhimbjes së gishtave përdoret si fashë.

Aplikoni vajin e shalqinit (Colocynth Oil) për djegiet dhe si pastrues vaginal pas aborteve, kundër tumoreve në përgjithësi, trajton disa sëmundje të lëkurës.

Përdorimi brendshëm: Një lugë e vogël [kafeje] nga vaji i shalqinit merret çdo ditë në mëngjes dhe darkë pas buke deri në normalizimin e gjendjes,

Përdorim i jashtëm: Një lugë e vogël [kafeje] nga vaji i shalqirit vendoset në vendin në të cilin ndihet dhimbje duke e fërkuar fort dhe duke e lënë për 15 minuta në këtë gjendje, përdoret në këtë mënyrë deri në normalizimin e plotë të gjendjes.

Vërejtje: Për diabetikët përdoret me kujdes sepse ul sheqerin në gjak.

Kategoritë

Vaji i farave të Shalqirit ( Watermelon Oil 30 ml )

CHF2.45CHF4.90 (-50%)